Engelli Polikliniği
01 Şubat 2018

Engelli Polikliniği

Engelli  hastalarımız için kolay ulaşılır ,rahat ve geniş poliklinik odası tanımlanmıştır.

Amacımız engelli hastalarımızın tedavilerini hızlı ve konforlu bir şekilde yaparak onları mutlu etmektir.

Merkezimize başvuran, engelli hastalarımıza öncelik verilmektedir.Engelli hastalarımıza karşılama ve yönlendirme için özellikle  görevli personelimiz  refakat etmektedir.

Görme engelli hastalarımız için braille alfabesine göre düzenlenmiş broşürlerimiz ,asansör ve binada yönlendirme işaretlerimiz vardır.

Genel Anestezi Altında Ameliyathane Ortamında Diş Tedavisi: Merkezimiz poliklinik şartlarında sağlık durumları sebebiyle tedavi olamayan ve genel anestezi ile ameliyathane şartlarında tedavisinin yapılması zorunlu olan, zihinsel ve bedensel engelli hastlarımızın diş tedavileri yapılmaktadır. Bu tedavilerin yapılabilmesi için T.E.V. Sultanbeyli  Devlet Hastanesi ile bir protokol imzalanmıştır.

Engelli hastalarımızın T.E.V. Sultanbeyli  Devlet Hastanesi ameliyathanesinde genel anestezi altında tedavi ve çekim işlemleri için hastalarımız Hasta Hakları Birimine başvurur her hafta çarşamba günü ilk muayene yapılır. Gerekirse röntgenleri çekilerek ameliyathanede yapılacak işlemler belirlenir. T.E.V. Sultanbeyli  Devlet Hastanesi anestezi polikliniğine sevk edilir. Anestezi konusunda değerlendirildikten sonra hasta merkezimizden ilk işlem randevusunu alınır.Randevu günü merkezimizden görevli hekimler T.E.V. Sultanbeyli  Devlet Hastanesi giderek tedavi yada çekim işlemlerini gerçekleştirir.