Evde Bakım Hizmetleri
28 Ocak 2022

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri

Merkezimizde Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında başlatılan Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri kişinin bulunduğu ev ortamında Evde Sağlık Ekibimiz tarafından yapılmaktadır

Kimler Yararlanabilir?

Evde takibi zorunlu engelli (fiziksel ve mental) yatalak ve benzeri durumda olan (KOAH, felç, terminal dönem kanserler vb.) hastalar bu hizmetten yararlanabilir.

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Ekibimiz

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Ekibimizde bir Diş Hekim, bir Hemşire ve bir şoför görev yapmaktadır.

 

Evde Sunulan Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri nelerdir?

Merkezimiz Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinde diş tedavisi, diş çekimi, sabit ve hareketli protez işlemleri yer almaktadır.

Diş Hekimlerimiz, muayeneleri sonucunda hastadan, mevcut hastalıkları ve genel durumu nedeniyle konsültasyon isteyebilir. Talep edilen konsültasyonların sonucuna göre hastaların tedavi işlemlerine devam edilir.

 

Hasta ve Yakınlarının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Hastalarımıza daha iyi hizmet sunabilmek için, hastalarımızdan ya da hasta yakınlarından müracaat sırasında tedavisi için müracaat edilen hastaya ait, kimlik bilgileri, kronik hastalıkları ve varsa bunlara ait raporların bilgileri istenmektedir.

Ayrıca ekip üyeleri Hastanemize ait kimlik kartları taşımaktadır.

 

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Birimine Nasıl Başvurulur?

Hasta veya hasta yakını telefon veya direk olarak merkezimize, il sağlık müdürlüğüne, halk sağlığı müdürlüğüne, toplum sağlığı merkezine veya aile sağlığı merkezine başvurabilir.

 

 

  İl Sağlık Müdürlüğü

Evde Sağlık Hizmetleri

Koordinasyon Merkezi

 

444 38 33

 

Sultanbeyli Derviş Ali-Hesna Ceylan           ,

       Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

      Evde Sağlık Hizmetleri Birimi

 

(216) 5924111